Salı, Temmuz 31, 2012

Biriktirmek Güzeldir! - Love to Collect

Bugün size odam için yaptığım bir kaç şeyi göstermek istiyorum. Bu sıralar odamı ufak ufak dekore etmeye başladım. Geçen hafta odamı "kristal" renginde boyadık. Kristal denince aklınıza parlak bir renk gelmesin, beyazla çok açık gri arasında bir renk. Hem temiz durmasını istedim, hem de duvarıma astığım şeyler daha net gözüksün istedim o yüzden bu rengi tercih ettim.

Benim hiç birşeyi çöpe atamama gibi bir huyum var, hele bu bahsettiğim şeyler gezdiğim gördüğüm yerlerden elime geçen şeylerse hiç atamıyorum. Malum geçen sene İtalya'da Erasmus yaptım. Bu sırada gittiğim bütün şehirlerden, müzelerden, cafelerden aklınıza gelebilecek her yerden elime geçen şeyleri dosyalayıp İstanbul'a getirdim. Kabul ediyorum, azıcık çöpçü ruhlu olabilirim. Ama hepsiyle ilgili çok güzel planlarım vardı. Market alışveriş fişlerimi bile saklıyordum öyle düşünün. Aynı zamanda gittiğim her şehirden İstanbul'a anneme kart atmıştım. Hepsi çok güzel birer anı oldu. Annem de ben yokken onları ipe asmış kapıma koymuştu. Gelince çok hoşuma gitmişti. Ama açıkta dura dura kenarları yıpranmaya başladı. Ben de onları da planıma dahil ettim. En sonunda bu hafta oturdum ve biriktirdiğim şeylerden duvarlarıma çerçeveler yapmaya başladım. 

Aşağıdaki ilk çerçeve evde vardı, doldurulmayı bekliyordu. Diğerlerinden büyük olduğu için ona İtalya'dayken anneme attığım kartları koydum. 
Boş kalan yerlere de bir kaç restaurant kartı, peçete ve müze giriş bileti koydum.


İkinci ve üçüncü çerçeveleri İkea'dan aldım. Dolaplarımın kapaklarını da kırmızı-beyaz-siyah olarak değiştirdiğim için kırmızı ve beyaz aldım. Üsttekine göre daha küçük olduklarından fişler, biletler, peçeteler, kartlar, şarap etiketleri, stickerlar koyarak karışık ama benim için bir o kadar anlamlı iki tane çerçeve yaptım.Gördükçe inanılmaz mutlu olacağımı bildiğim 3 tane çerçevem var artık. Yavaş yavaş duvarımda yerlerini buluyorlar. Beğendiğiniz birşeyi satın almaktan da öte hepsinin anısı olduğu için o kadar güzel ki, sanırım hiç bir dekorasyon ürünü bu kadar mutlu edemezdi beni.

Siz de sizin için anlamlı olan sinema bileti, fişler, kartlar vs. biriktirdiklerinizle böyle çok güzel ve sadece sizin bakıp gülümseyebileceğiniz şeyler yapabilirsiniz :)

2 yorum:

Merve Yıldız dedi ki...

bloguna cekılısımı duyurmak ıcın gırdım ama bayıldım.:)
Zımbaları nereden aldıgını ögrenebılırmıyım sevgiler:)Cekılısımede beklıyorum :)

Jazs dedi ki...

çekilişine katıldım kolye çok güzel ellerine sağlık :) zımbaları internetten aldım ama o siteyi tekrardan bulamıyorum =/ istersen pasaj.com'a bak bazen oluyor orda da. yakın bir zamanda bende satmayı düşünüyorum eğer ayarlayabilirsem :)
hoşçakal!